Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds - XAMPP

TUTORIALI, tips and tricks isključivo vezano uz instalaciju nekog software ili hardware.
Locked
IvanC
Administrator

Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds - XAMPP

Post by IvanC » Thu May 20, 2010 12:41 am

Fatal error: : Maximum execution time of 300 seconds na XAMPP

Ovaj problem pojavio se na LOCALHOST SERVERU XAMPP ver. 1.6.7 prilikom Importa SQL baze u phpMyAdmin panelu. Baza veličine 4,7 MB (localhost.sql)

- Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\import\sql.php on line 121

- Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\string_mb.lib.php on line 47

- Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\import\sql.php on line 89

Gore navedene tri greške javljaju se na XAMPP localhost serveru prilikom importiranje (uvoza) SQL baze koja je malo "poveća". Ovo "poveća" shvatite kako hoćete ali ja nisam mogao vjerovati da ne mogu importirati SQL bazu veličine 4,7 MB.

Za rješavanje ovog problema Import SQL baze, uzeo sam backup neke starije SQL baze (3,7 MB) i importiranje je prošlo bez problema. Pogledajte link Kako se vrši import (uvoz) SQL baze kroz phpMyAdmin panel, ako ne znate o čemu pišem.

Opis situacije i događaja:

1. Klasični Import (uvoz) SQL baze koji sam do sada radio više puta, izbacio je error grešku tipa:

Code: Select all

Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\import\sql.php on line 121
Primijetio sam da je import baze trajao duže nego inače i naravno pukla je veza prilikom importiranja. Pojavila se navedena greška. A i sama greška kaže da nešto nije u redu sa vremenskim periodom importiranja SQL baze. Pogledam navedenu liniju koda u dotičnoj datoteci ali ništa bitno.

Izlogirao sam se iz phpMyAdmin panela i ponovno logirao i uvidio da mi je importirana SQL baza ali samo 26 tablica od 32. Obrisao sam ovu okrnjenu SQL bazu i krenuo opet u import. I opet greška ali ovaj puta djelomičan import baze sa upozorenjem da je Vrijeme za skriptu isteklo i da mogu nastaviti import od mjesta gdje je pukao uvoz.

Image

Naravno nastavim ja kad ono druga greška poput ove:
Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\string_mb.lib.php on line 47

Začuđen probam je sve bekapirane datoteke importirati (naravno uz prethodno brisanje okrnjene sql baze). Dakle čistu *.sql, *.zip i *.gz ali nijedna nije prošla kako treba, uvijek importira samo 26 tablica od 32.

Dakle problem može biti sa vremenskim periodom od 300 sekundi i da mu je to malo za import SQL baze.

Rješenje je produžiti vremenski period sa 300 na npr: 1000 ili 2000 ili 3600 a potrebno je editirati PHP editorom datoteku config.default.php

na putanji  C:\xampp\phpMyAdmin\libraries\config.default.php

pronaći 

$cfg['ExecTimeLimit'] = 300;
Image

Nakon ove izmjene i restartanja računala potrebno je ponovno aktivirati XAMPP i ući u phpMyAdmin panel pa izvršiti import (uvoz) SQL baze. Za info meni je uvoz datoteke bez kompresije veličine cca 4,7 MB trajao 15-tak minuta, ali što je najvažnije prošao je uspješno.

U slučaju da Vam ni ovaj način ne uspjeva proći uspješno, potrebno je dodatno editirati slijedeće datoteke (ovaj dio važi i za WAMP server). Ovo su *.INI datoteke pa ih možete editirati u Notepadu

C:\xampp\apache\bin\php.ini
C:\xampp\php\php.ini
C:\xampp\php\php5.ini
C:\xampp\php4\php.ini
C:\xampp\php4\php4.ini
Potrebno je pronaći dio linije koda u kojem piše max_execution_time i povećati mu vrijednost na recimo 1000 sekundi kao i liniju koda odmah ispod max_input_time
Kada izvršite promjene na ovim datotekama restartajte računalo za svaki slučaj.

Image

U koliko koristite XAMPP LITE verziju tada probajte u datoteci config.inc.php na putanji

C:/xampp/phpMyAdmin/config.inc.php
pogledati ovu liniju koda $cfg['ExecTimeLimit'] = 300; // maximum execution time in seconds (0 for no limit)
Probajte izmjeniti vremenski period.

Nadam se da će Vam ove upute pomoći u importiranju SQL baze kroz phpMyAdmin panel na XAMPP localhost serveru.
Administrator foruma
IvanC

Locked