Kako prebaciti phpBB FORUM sa servera na localhost računalo

Tutorijali i trikovi za phpBB2x forum i phpBB3x forum
Locked
IvanC
Administrator

Kako prebaciti phpBB FORUM sa servera na localhost računalo

Post by IvanC » Fri Aug 29, 2008 12:53 am

Kako prebaciti ( restore ) forum phpBB sa servera na localhost osobno računalo i importirati SQL bazu sa web-servera ?
( How to ( restore ) import SQL database on localhost server )

ZABRANJENO JE OVU TEMU KOPIRATI NA DRUGE FORUME BEZ DOZVOLE ( http://www.ic.ims.hr )

U koliko koristite phpBB forum na internetu i želite ga prebaciti na svoje računalo pa experimentirati, možete to učiniti na slijedeći način:

1. Napravite backup SQL baze sa servera kroz phpMyAdmin Control Panel ( ako ne znate kako se to radi pogledajte link viewtopic.php?t=570 )

2. Backup baze imate na svom računalu recimo u putanji C:\Temp. Datoteka je naziva localhost.sql ili localhost[2].sql.zip.

3. Otvorite Vaš phpMyAdmin na localhost serveru ( bilo da je XAMPP ili WAMP ili slično )

4. Izvršite import SQL baze preko Control Panela tako što kliknete na uvodnom prozoru na naredbu UVOZ ( Import ).
Otvara Vam se novi prozor na kojem uradite slijedeće:

Kliknite na gumb Pregledaj ( Browse ) i pronađite datoteku koju ste bekapirali sa servera.
Kliknite na gumb Kreni ( Go )

Slika 1.
Image

Na Slici 2 uočite da sam ja downloadao sva tri načina SQL baze sa WEB servera. ( bez kompresije, ZIP i GZ )

Slika 2.
Image

Sačekajte da se datoteka sa SQL bazom importira a potom uočite na lijevom izborniku naziv baze koja se pojavila kao nova.

Time ste uspješno importirali SQL bazu na LOCALHOST.

5. Slijedeće što je potrebno je kopiranje svih datoteka sa web servera na vaše računalo u C:\Temp ( mislim na one koje su vezane uz FORUM tj nalaze se u dotičnom folderu ).

Prebacivanje datoteka u foldera sa servera na računalo možete izvršiti pomoću FTP FileZilla ili Total Commandera preko porta 21. ( za detalje pogledaj zadnje slike na ovom linku viewtopic.php?t=567 .

6. U folderu Servera na localhostu kreirajte folder forum što bi otprilike na XAMPP-u trebalo izgledati ovako C:\xampp\htdocs\myWeb\forum\ ili slično na nekom drugom localhost-serveru. Važno je da kreirate folder u Vašem localhost-serveru .
Ako Vam baš i nije jasno pogledajte link viewtopic.php?t=567 sliku 29.

7. U taj novokreirani folder kopirajte sve datoteke koje ste skinuli sa Vašeg phpBBforuma.
Uđite u njega i pronađite datoteku config.php. Otvorite je sa nekim editorom koji radi sa PHP datotekama i promijenite username i password za pristup Vašoj SQL bazi ( tj. phpMyAdmin CPL )na localhost serveru. U mom slučaju su to pristupne lozinke koje sam kreirao kada sam instalirao XAMPP.

Slika 2a.
Image

8. Otvorite u browseru adresu preko koje pristupate svim folderima na localhost serveru. U mom slučaju to izgleda ovako C:\xampp\myWeb\. Pristupom istoj vidite sve web stranice koje se nalaze na localhost serveru. Kliknite na directory forum u kojem se nalaze vaše kopirane datoteke sa Web servera

Slika 3.
Image

9. I evo ga, otvara Vam se Vaš forum sa Interneta ali na LOCALHOST serveru Vašeg računala. Slobodno surfajte po njemu ;-)

Slika 4.
Image
Administrator foruma
IvanC

Locked