Kako blokirati popup oglase kada pokrenem CCleaner

TUTORIALI, tips and tricks koji su vezani uz Autocad, NERO, Photoshop, Javascript, VBA ...
Locked
IvanC
Administrator

Kako blokirati popup oglase kada pokrenem CCleaner

Post by IvanC » Sun Nov 25, 2018 9:28 pm

Kako blokirati popup oglase kada startam CCleaner
(Disable popup Ads when start CCleaner)

U zadnje vrijeme kada pokrenete CCleaner pojavljuju se popup prozori i dosadni oglas u njemu.
Ako imate problema sa dosadnim prikazivanjem popup prozora i oglasa kao na slici ispod i želite spriječiti pojavljivanje skočnog prozora i u njemu oglas uradite prema uputama ispod.
Tražio sam upute kako riješiti ovaj problem pojavljivanja dosadnih oglasa na mom desktopu svaki puta kada pokrenem CCleaner. Nisam našao neko pravo rješenje. Skoro sam već odustao i bio spreman deinstalirati CCleaner.
Onda mi je sinula ideja s pitanjem. Što se događa kada pokrenem CCleaner? Shvatio sam da u tom momentu program vjerojatno posjeti neki server iz kojeg povuče oglas.
Problem sam riješio tako što sam blokirao CCleaner u Firewallu (Vatrozidu). Sada kada ga pokrenem više nema dosadnih oglasa.
Naravno sada nemam mogućnosti automatskog obavještavanja o novoj verziji ali mi to ne stvara neki problem. Povremeno odem i provjerim ima li novija verzija.
Dakle birajte "ili ovce ili novce" ne može oboje :-)

Popup oglas kada pokrenete CCleaner (cilj je ukloniti ovaj dosadni oglas)
Image

Kako zabraniti programu izlaz na internet kroz Firewall
How to prohibit CCleaner output to the Internet through a firewall
Ako ste odlučili blokirati CCleaner i zabraniti mu izlaz na Internet pogledajte na slici ispod kako to učiniti.

Dakle, Start => Control Panel => Windows Firewall => Allow a program or feature trough Windows Firewall => Disable CCleaner (set to Off)

Image

Ako se popup oglas i dalje prikazuje pokušajte slijedeće:
Start => Control Panel => Notification Area Icons => Hide icon and notifications

Image

Ako želite dodati novo pravilo (New Rule) tj. dodatno spriječiti CCleaner za izlaz na INternet tada potpuno blokirajte CCleaner da izađe kroz Firewall preko 'Outbound Rules'
  • Otvorite Control Pannel => Windows Firewall
  • Kliknite na Advance Settings
  • Selektirajte (označite) stavku 'Outbound Rules'
  • Kliknite mišem na New Rule...
  • Na novom prozoru za "type of rule" aktivirajte radiobutton "Program" poslije klik na Next button
  • Na novom prozoru označite radio button za "This program path"
  • Klik na Browse button i pronađite folder u kojem se nalazi *.exe datoteka (u ovom slučaju je to CCUpdate.exe)
  • Na slijedećem prozoru "Action" uključite radio button za opciju "Block this connection"
  • Na slijedećem prozoru "Profile" uključite sve stavke
  • Na slijedećem prozoru pod 'Name' i 'Description' upišite što želite
Napomena: Ako vam ove upute nisu jasne tada u tražilicu upišite nešto poput ovoga "How to blocking program throught Windows Firewall +Outbound Rules" i potražite slikovite upute.

Blokirani program CCleaner kroz Windows Firewall

Image

Svojstva blokiranog CCleanera u 'Outbound Rules'

Image
Administrator foruma
IvanC

Locked